Jan-Hein Nijhof • Allround greenkeeper op de Sallandsche Golfclub

Ik heb het mooi voor elkaar

“Als allround greenkeeper op de Sallandse golfclub heb ik een hele afwisselende baan. Zo vervang ik bij afwezigheid mijn collega de hoofdgreenkeeper. Ook doe ik monteurswerk. Ik heb zelfs een eigen werkplaats. Soms val ik in als machinist en werk ik af en toe nog eens op andere projecten. Het is een hele diverse baan!

Mijn oom was hoofdgreenkeeper van beroep. Ik ben in 98’ terecht gekomen in dit vak. De Sallandsche golf club zocht destijds iemand met wat technische kennis. Ik kwam uit de landbouwmechanisatie en had dus wel wat technische kennis in huis. Als iemand die is opgegroeid op een boerderij had ik ook wel groene vingers. Die twee eigenschappen samen zorgde ervoor dat de functie goed bij me paste.

Standaard werk waarbij elke dag er hetzelfde uitziet? Dat zou niks voor mij zijn. Ik vind het fijn dat ik bij de Enk vrij ben om zelf keuzes te maken in hoe ik de dingen doe. En ik heb de vrijheid om dingen te mogen uitproberen. Ik heb binnen mijn functie een grote mate van zelfstandigheid. Dat vind ik erg prettig.

Ik heb het mooi voor elkaar want met goed weer ben ik buiten aan het werk en met slecht weer kan ik mijn andere werkzaamheden binnen doen.

In mijn vrije tijd ga ik graag wandelen, fietsen en soms ook zwemmen. Ook ga ik graag op vakantie.”